יוצא לקמפינג? 5 דברים שאתה חייב לקחת

 

רגע לפני שאתה נועל את נעלי ההרים, זורק מימייה לתוך תיק ויוצא לשטח, קבל 5 טיפים לציוד שאתה פשוט חייב לקחת אתך כשאתה יוצא לקמפינג.

 

 

1. אביזרי ניווט: GPS ומפות

בניגוד לעבר, בו כל יציאה לניווט הסתמכה אך ורק על מפות ומצפנים, היום ישנם לא מעט אמצעים טכנולוגיים שהופכים את הניווט למדויק יותר ויעיל יותר. הבעיה היא שמכשירים אלקטרוניים תלויים בחיי סוללה. לכן, במידה ואתה יוצא לטיול קמפינג ממקום קבוע ממנו אתה מתכנן לצאת לניווטים ולשוב אליו ללינת שטח, כדאי שתשקול לברר לגבי גנרטורים להשכרה על מנת שתוכל להטעין את מכשירי הניוווט. בכל מקרה, תמיד טוב לקחת אתך גם מפה טופוגרפית ישנה וטובה ומצפן לשעת חירום.
 

2. אוהל איכותי לשטח 

אוהל טוב ואיכותי יכול להיות ההבדל בין טיול מרתק ומהנה לבין טיול מתיש של חוסר שינה, עצבנות, ייאוש ואפילו ויתור מוקדם על המשך הטיול, התקפלות וחזרה הביתה.

 

השכרת אוהלים לאירועים כמו טיולי מחנאות, היא נדבך חשוב בכל הנוגע להגנה מהשמש. ישנם אוהלים מיוחדים ללינת שטח, אוהלים עם יכולת בידוד גבוהה שיכולים להגן עליך מפני השמש ומפני גשמים. אתה לא צריך לקנות אוהל מקצועי אם אתה לא יוצא לטיולי קמפינג בכל שבוע, אתה יכול בהחלט להסתפק בהשכרת אוהל. 

 

אם טיול הקמפינג שאתה מתכנן מורכב מהגעה ליעד מסוים והשתקעות בו, מבלי לצאת לטיול בשטח, כיסאות להשכרה הם דבר שכדאי שתקח בחשבון.

3. ביגוד מבודד נוסף

מזג אוויר יכול להשתנות במקומות רבים בעולם בשניות מקצה אל קצה. מזג אוויר קיצוני בארץ מתאפיין בעיקר באזור המדבר, והוא מתבטא במעבר קיצוני מחום לקור וליהפך. כשאתה אורז ביגוד לטיול, הקפיד תמיד לארוז שכבת לבוש נוספת בהתאם לאזור בו אתה מטייל, ובהתאם למאפיינים האקלימיים המשתנים של אותו מקום.

 

הניח תמיד את הגרוע מכל, שייתכן וטיול היום אותו תכננתם "יתארך" ותאלצו להעביר לילה בשטח. לדוגמא, במדינות גשומות רצוי תמיד לצאת עם מעיל גשם בתיק ובארץ מומלץ לצאת עם שכבת בידוד נוספת ללילות הקרים.

 

4. תאורה מתאימה

במידה ואתה מתכנן מראש טיול ארוך יחסית, בקרה והטיול התארך מעבר למצופה, אם לא תכננת נכון את זמן ההליכה, או שקרתה תאונה אשר דורשת מכם להעביר את הלילה בשטח, פנס הוא אחד הכלים החשובים ביותר והעדיפות היא לפנס ראש עם מנורת LED.

 

התאורה פנס יכולה להיגמר בזמן הכי לא נוח, ולכן חשוב לדאוג לסוללות טעונות תמיד. השכרת גנרטורים במרכז יכולה להתאים בדיוק לזה.  

5. דאג לערכת עזרה ראשונה

ערכת עזרה ראשונה לקמפינג צריכה להכיל ציוד ותרופות שמתאימים למטיילים שיוצאים לטיול. גודל הערכה תלוי בכמות האנשים ואורך הטיול, ועליך לקחת בחשבון ולהתייחס במיוחד לנוכחות של ילדים ושל אנשים בעלי צרכים מיוחדים בטיול.

 

בנוסף לציוד שתעדיף לקחת, הקפיד תמיד להוסיף את הפריטים הבאים אשר יעזרו לך להתמודד עם סיטואציות מוכרות רבות בטיולי שטח: אמצעים לטיפול בשלפוחיות, פלסטרים, פד גזה, חומר לחיטוי פצעים וחתכים, משכך כאבים (לדוגמא כדור אדוויל), אמצעי חבישה, כפפות לטקס.

 

מחפש השכרת ציוד לטיולים? מתנפחים לאירועים? דוכני מזון להשכרה, או ציוד קמפינג מקצועי? מומחים בתחום ישמחו לעזור לך בכל שאלה.


 
x

#{title}

#{text}

#{price}